W trakcie mijającego weekendu w Polsce rozegrano dwie imprezy rangi krajowej w skokach. Najważniejszy konkurs w Stajni Qando wygrał Mateusz Tyszko, a po zwycięstwo w Grand Prix w Leśnej Woli sięgnęła Magdalena Kałuża.

ZO-B1* Jeżów - Stajnia Qando

Do rozgrywki w konkursie Grand Prix 140 cm zakwalifikowały się trzy pary. Tam tylko Mateusz Tyszko nie popełnił błędu i tym samym triumfował w konkursie. Zawodnik dosiadał klaczy rasy KWPN JAMINKA P. Na drugim miejscu uplasowała się Kinga Daszczyk razem z wałachem rasy KWPN KAOLIN LA TULIPE. Ta para w rozgrywce przekroczyła normę czasu co skutkowało 3 pkt karnymi. Podium konkursu zamknął Artiem Tsapin, który na ogierze rasy KWPN M.CARMELYUK DZHIGITAR MGR miał jedną zrzutkę.

Finałowy konkurs Średniej Rudny 130 cm wygrał Jakub Kubiak dosiadający klaczy rasy KWPN FERLINA. Na miejscu drugim uplasował się Mateusz Tyszko, który tu startował na oldenburskiej klaczy LADY PEZI, a trzecie miejsce wywalczyła Magda Kamińska-Kumorek w starcie na holsztyńskiej klaczy CHAVIVA SR.

W finale Małej Rundy 120 cm triumfowała Roksana Nawrocka razem z klaczą rasy KWPN GACARLA VDL. Druga była Klaudia Danecka startująca na oldenburskim wałachu CON COEUR DU BALOUBET, a trzecie miejsce zajął Jakub Kubiak, tu dosiadający małopolskiego ogiera BELL EFEKT. Finał Małej Rundy 110 cm wygrała Klaudia Danecka w starcie na hanowerskim wałachu VERMONT 22. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Tobiszewska dosiadająca klaczy rasy KWPN K3 VAN DE ZEILHOEK, a trzecie miejsce wywalczyła Anna Woźna razem z oldenburską klaczą COCO LADY

Podczas tych zawodów rozgrywano też konkursy Rundy Młodzieżowej do 15 r.ż., a finał wygrała Zofia Sztajnert startująca na belgijskim wałachu ROCCO VAN DE HELLE. Drugie miejsce zajęła Hanna Kołodziej na małopolskiej klaczy BRENNA, a trzecia była Michalina Drozd w starcie na wielkopolskiej klaczy KODEINA

Wyniki TUTAJ

ZO-B1* Leśna Wola

Konkurs Grand Prix, o wysokości 140 cm, nie wymagał tu rozgrywki, bo tylko jedna para zachowała czyste konto w przebiegu podstawowym. Była to Magdalena Kałuża, która triumfowała w starcie na klaczy rasy SP NOLITA. Na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Rajtar-Wojciechowska dosiadająca wałacha CALLETO Z, a trzecie miejsce zajął Sławomir Uchwat razem z wałachem rasy KWPN MANCHESTER. Obie te pary nie miały błędów na przeszkodach w konkursie, ale przekroczona norma czasu oznaczała 1 pkt karny.

Finałowy konkurs Średniej Rundy 130 cm zdominował Kacper Mróz, który wygrał w starcie na belgijskim wałachu FIFTY-FIFTY VAN BOVEN DE WEVELS, a na klaczy DALILA VAN HET KEIZERSHOF Z uplasował się na miejscu drugim. Trzecie miejsce ponownie zajął Sławomir Uchwat, tu w starcie na klaczy rasy KWPN MISS-MARVELOUS B.

W finale Małej Rundy A 120 cm najlepszy okazał się Sławomir Uchwat, w tym konkursie dosiadający belgijskiego wałacha ROMAN. Drugie miejsce zajął Tomasz Plewa dosiadający wałacha RINGO STARR, a trzecia była 13-letnia Lena Puszkarewicz razem z klaczą rasy SP LILI MARLENE. Finał Małej Rundy B 115 cm zakończył się zwycięstwem Marii Prażuch i klaczy pełnej krwi angielskiej RAPSODY. Drugi był Marek Duszkiewicz dosiadający klaczy DOMINANTA Z, a trzecie miejsce zajął Tomasz Plewa, tu w starcie na holsztyńskim ogierze LIBELLO HARTBREAKER ASK